НОВИНИ САЙТУ ВГО ZOOCBIT

ПРАВИЛА ФОРУМУ

СайтСайт  ФорумФорум  РадикалРадикал  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

Частка | 

Самощипування

Попередня тема Наступна тема Донизу 
АвторПовідомлення
anthony

К-ть повідомлень : 146

СтворюватиТема: Самощипування    Нд 09 Січ 2011, 19:36

Самоощипування оперення - це складне захворювання багатьох видів птахів. Хвилясті папуги мають схильність висмикувати оперення і одночасно поїдати перо.

Птах спочатку починає висмикувати окреме пір’я під час догляду за ним, частіше всього в області грудей, надалі ця патологія стає як би потребою. Знову сформоване оперення також висмикується птахами. Заново утворене оперення не встигає повністю розкритися, і в кінцевій стадії виникає повна втрата оперення.

Всі причини, що викликають це захворювання, пов'язані переважно з годуванням. Наприклад, висмикування пір’я обумовлене нестачею амінокислот, зокрема аргініну, метіоніну, лізину. Деякі дослідники вважають причиною цього захворювання порушення нервового характеру, яке спостерігається тільки при утриманні птахів в неволі. Можливо, це правильне судження, так як птахи в природі не мають такої звички. У природних умовах птиця вільно пересувається, купається і різноманітно харчується; в неволі, навпаки, птиця міститься у вузькій клітці, вона не має можливості політати та добути собі корм, тому вона часто чистить оперення. Це може служити початковою причиною висмикування оперення.

Відзначаються такі випадки, коли висмикування оперення відбувається після тривалого (протягом декількох років) домашнього утримання птиці. Причини висмикування пера у хвилястих папуг до сих пір невідомі. Однак встановлено, що утримання птахів в тісноті може спричинити травми і появу крові, яка володіє певним смаком і може послужити причиною подальшого висмикування пера.

Крім порушень нервового характеру, велике значення має вологість повітря в приміщенні, де живе птах. У тропічних країнах птахи, як правило, схильні до самоощипування, якщо повітря в приміщенні дуже сухе. Зазвичай це спостерігається взимку при утриманні в закритій мало провітрюваній кімнаті.

Висмикування пера спостерігається також при спотворенні апетиту, коли птицю годують забороненими продуктами: сирим м'ясом, ковбасою. Порушення функцій нирок може також обумовити патологію висмикування оперення.

Наявний у продажу корм для папуг слід у невеликих кількостях доповнювати м'ясо-кістковим борошном, звареним яйцем, щоб білкова частина була різноманітною. Власник повинен вивчити поведінку птиці. Якщо він іде на тривалий час із дому, а птиця залишається одна, то радіо може замінити в деякій мірі голос людини.

Встановлення клітки на балконі або в саду також покращують умови утримання. Для папуг влітку бажано щоденно влаштовувати купання і протягом декількох годин надавати можливість вільного польоту. Якщо висмикування оперення відбувається тривалий час, то позбавити птахів від цієї патології надзвичайно важко.

Іванюк Антон
На початок Донизу
Lenka

К-ть повідомлень : 25

СтворюватиТема: Re: Самощипування    Ср 02 Лют 2011, 15:45

У знайомих така проблема. Цитую: "... а якшо в папужка від самого маленького вищіпує собі пір'я. до крові і постійно - це хвороба якась?
Взагалі-то у нас якшо папужка народжувався зеленим то завжди або щіпав пір'я або ще щось з ним не так було. хтось знає, що це таке? були в кількох ветеренарів. нічого не сказали, навіть хвороби не назвали.
Одного я особисто до кількох носила. Але помер. Колись тримала папужок, то якщо у виводку був зелений, то все - хворенький.
Альбінос був, то все було гаразд з ним "
На початок Донизу
anthony

К-ть повідомлень : 146

СтворюватиТема: Re: Самощипування    Ср 02 Лют 2011, 15:55

Скоріш за все це і є самоощипування. Причини описані вище: це або погане годування, або нестача уваги господаря. Відучити від цієї звички дуже важко. Є препарати для обробки оперення, які є не шкідливими для птахів. Суть полягає у тому, що пір"я оприскують цією речовиною, смак якої не є дуже приємним для птаха.
На початок Донизу
Zoosvit
Представник ВГО ZООСВІТ
Представник ВГО ZООСВІТ

К-ть повідомлень : 2079

СтворюватиТема: Re: Самощипування    Ср 02 Лют 2011, 16:00

Lenka, "с самого маленького" - это как? Когда идет перо? или перья уже сформированы, все в порядке, а птица начала ощипываться при каком-то конкретном моменте или в конкретном возрасте? Если можно более подробно, пожалуйста.

Говорящий попугай

К-ть повідомлень : 91

СтворюватиТема: Re: Самощипування    Чт 03 Лют 2011, 15:50

Lenka причины у ощипа бывают разные - от неврозов до инфекций, например, лямблиоза или PFBD (полиомавирус попугаев). На инфекции нужно сдавать анализы. Правда, делают ли в Украине анализ на PFBD, я не знаю.
На початок Донизу
Lenka

К-ть повідомлень : 25

СтворюватиТема: Re: Самощипування    Чт 03 Лют 2011, 15:54

"Я не можу так точно сказати. Ці папужки щіпали себе відразу як вилазили з хатки. Коли вони вилуплювалися і сиділи в хатці гнізді ми їх не дуже бачили. Ветеринари вітаміни якісь виписували. але не помагало.
всі були нормальні. а як народжувався зелений, то або хворий і посирав швидко, або вищіпував піря. Інші нормальні були. "
Мені здається, що то такі господарі, ну як це так не заглядати у гніздо, коли знаєш, що з пташенятами може щось трапитись, та й прибирати там треба. Та й що значить "...якісь вітаміни". То такі господарі, думаю питання себе вичерпало після таких відповідей хазяїв.
На початок Донизу
Говорящий попугай

К-ть повідомлень : 91

СтворюватиТема: Re: Самощипування    Чт 03 Лют 2011, 18:28

Если такое происходило исключительно с зелеными птицами, рискну предположить, что проблема связана с генами, причем привязана к генам доминантной окраски. И птиц этих из размножения однозначно нужно убирать.
На початок Донизу
Спонсируемый контент

СтворюватиТема: Re: Самощипування    

На початок Донизу

Самощипування
Попередня тема Наступна тема На початок 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Форум об'єднання ZООСВІТ  :: ВЕТЕРИНАРІЯ :: ХВОРОБИ ПТАХІВ-
Перейти до:  
Создать форум | © phpBB | Безкоштовний форум підтримки | Зв'язок | Поскаржитися | Безкоштовний блог